מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
בדק בית

בדק בית בדק בית הוא כל הבדיקות שנעשות על ידי מהנדס בניין מוסמך שעבר הכשרה לגבי כל ליקויי הבניה שעשויים להיות קיימים בתוך מבנה מסוים. עו


הראל
פורסם: 12/5/2013

מאמר זה שייך לקטגוריית בדק בית

 

בדק בית

בדק בית הוא כל הבדיקות שנעשות על ידי מהנדס בניין מוסמך שעבר הכשרה לגבי כל ליקויי הבניה שעשויים להיות קיימים בתוך מבנה מסוים.

עומדים לקנות דירה? מזל טוב! סביר להניח שזה אחד הנכסים הכי משמעותיים שתשקיעו בהם, גם את הכסף, גם את המאמץ וגם את האהבה שלכם. הבית שלנו הוא אחד הנכסים שאנחנו משקיעים בו הכי הרבה, אז מן הרצוי שנוודא שאנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו מקבלים.
כאשר אנחנו הולכים לקנות מוצר, יהיה זה מוצר חשמלי, רכב או אפילו בגדים, אנחנו בודקים את המוצר מכל עבר כדי לבדוק שהוא תקין. מן הראוי שייעשה אותו הדבר לגבי הנכס הכי משמעותי בחיים של אנשים מסוימים- למרות שהיינו רוצים להאמין שבדירה אין שום פגם ומצאנו מציאה במחיר נמוך שמתאימה בדיוק למה שאנחנו רוצים וצריכים, לא תמיד כך הדבר, ועדיף לדעת על זה מוקדם יותר כדי שיהיה אפשר לתקן מבעוד מועד דברים לפני שיחמירו או להתמקח על המחיר של הדירה.

בדק בית היא בדיקה שנעשית על ידי מהנדס בניין שבודק עבורנו את כל ליקויי הבניה שקיימים בתוך המבנה, בין אם מדובר על בעיות צנרת- רטיבות, נזילות, חלודה וכן הלאה, בעיות חשמל- חיווט, קצרים או מערכת לא יעילה עד לאיכות החומרים מהם בנוי הבניין ואיכות הבניה עצמה. כאשר אנחנו עומדים מול החלטה כל כך חשובה לגבי השקעה שאנחנו הולכים לשלם עליה במשך שנים רבות, כמה מאות השקלים הללו עשויים לחסוך לנו כמה עשרות אלפי שקלים והרבה כאב ראש.
בסופו של בדק בית מחולל מהנדס הבניין דו"ח עבורנו אשר מפרט את כל ליקויי הבניה אשר הוא מצא, את התקנים אשר על פיהם הוא מסתמך בקביעתם כליקויים ועלות משוערת לגבי שיפוצים של הליקויים.
הדו"ח הזה הוא דו"ח שקביל בבית משפט ואנחנו יכולים להציגו במידה ואנחנו רוצים לתבוע שיפוצים או פיצויים עבור הנכס שאולי נמכר במרמה.

כאשר אנחנו קונים דירה מיד ראשונה אנחנו רוצים להאמין שהדירה הזאת חדשה ומושלמת. עם זאת, שעות עבודה רבות, עומס פיזי ולחץ נפשי, משכורות נמוכות ורודנות עשויים להשפיע על העובדים. במיוחד כאשר מדובר בעובדים לא מקצועיים ולא מיומנים, לא יהיה מפתיע, לפעמים, למצוא בתים שבנויים בצורה רשלנית בתוך חיפזון. כאשר זה המצב, אין זה משנה שהדירה יד ראשונה ואין זה משנה שמבחוץ היא נראית מדהים, חשוב רק שבסופו של דבר מישהו יצטרך לשלם על ליקויי הבניה. אם גילינו את הליקויים לפני נוכל לתבוע את תיקום עוד לפני מסירת הדירה, ואם אחרי נוכל לתבוע אותם בדיעבד עקב אחראיות הקבלן עבור הנכס.
 

 

 

בדק בית נועד לגלות מגוון רחב של תקלות וליקויי בנייה שונים אשר יכולים להופיע בכל מבנה. מומחים שונים ממליצים לבצע בדק בית לפני קנייה של בית, דירה או נכס אחר שנועד למגורים. בדק בית נועד למלא כמה מטרות ויש יתרונות רבים לביצוע בדק בית לפני קנייה של בית או דירה. אחד היתרונות של ביצוע בדק בית הוא הבנה כוללת של הקונים המיועדים מה הן התקלות ומה הם הליקויים (אם אכן קיימים) במבנה עצמו. כך הקונים של הנכס מגלים אחריות צרכנית רבה ולמעשה מבצעים מעשה אחראי מאוד. ללא ביצוע בדק בית על-ידי מהנדסים מומחים הקונים למעשה קונים נכס שהם לא יודעים כלל באיזה מצב נמצאת הצנרת, מערכת החשמל, מערכת השלד ועוד דברים שונים שאי אפשר לראות בצורה חיצונית.

 
בדק בית מקצועי ומקיף יכול לעלות על מגוון תקלות בבית. בדק בית יחשוף אם יש לדוגמא, נזילות בצנרת. נזילות בצנרת יכולות לגרום להופעה של כתמים על הקירות ולעתים גם על התקרה. בדק בית בנוסף יכול לבדוק אם יש תקלות במערכת החשמל הביתית. ליקויים במערכת החשמל יכולים להוות סכנה בטיחותית של ממש ועל כן חשוב מאוד לבצע בדק בית. כמו כן, בדק בית יכול לחשוף מעקות בטיחות למדרגות שלא הותקנו כראוי, רעפים שלא הותקנו בצורה מקצועית, ריצוף מאיכות ירודה במיוחד ומגוון רחב נוסף של תקלות וליקויים.
 
בדק בית מומלץ לבצע לא רק לפני קנייה של בית ישן או משומש אלא גם לפני קנייה של דירה חדשה או בית חדש משום שגם בבתים חדשים יכולים להיות ליקויי בנייה שונים. יש מספר חברות בשוק אשר מבצעות בדק בית בצורה מקצועית, כוללת ומקיפה. מהנדסים מומחים בתחום הבנייה ובעלי הבנה נרחבת בתחום של ליקויי בנייה הם אלו שמבצעים את התהליך של בדק בית.