מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
מאמר בנושא מהנדס בניין

מהנדס בניין מהנדס בניין הוא בעל מקצוע שעושה עבורנו בדק בית לבדוק שמצב הנכס שאנחנו רוצים לקנות הוא אכן במצב שהמוכרים טוענים שהוא או שהדי

הראל
פורסם: 3/2/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית מהנדס בניין

 

מהנדס בניין

מהנדס בניין הוא בעל מקצוע שעושה עבורנו בדק בית לבדוק שמצב הנכס שאנחנו רוצים לקנות הוא אכן במצב שהמוכרים טוענים שהוא או שהדירה שאנחנו רוצים למכור במצב מספיק תקין כדי שנדע להעריך את השווי ובהתאם לכך למכור אותה בהתאם.

מהנדס בניין, הידוע גם בכינויו מהנדס אזרחי, הוא מהנדס שאחראי על תחום ליקויי הבניה. ישנם יותר ויותר מקרים של אנשים שתובעים קבלנים על ביצוע עבודות בניה לקויות ודורשים את הפיצויים עבור המחיר שהם שילמו בשוגג. מכיוון שכך ובהתאם לזאת רצוי להזמין את שירותיו של מהנדס בניין עוד לפני שנכנסים אל הבית כדי לעשות בדק בית. מהנדס בניין אז יעשה הערכה ויראה לנו על ליקויים שלא שמנו לב אליהם, ליקויים שחשבנו שהם מהותיים ובעצם קטנים וניתנים לתיקון בקלות או ליקויים שחשבנו שהם קטנים וניתנים לתיקון ולמעשה מסובכים ועשויים לעלות לנו הרבה כסף- כל הגורמים האלה בסופו של דבר משתקללים ועוזרים לנו להבין קודם כל האם אנחנו באמת רוצים להיכנס אל תוך המקום והאם הסכום שמבקשים מאיתנו לשלם הינו ריאלי.

מהנדס בניין, לאחר הבדיקה ההנדסית, נותן לנו מסמך בו מפורטים כל הליקויים שהוא מצב, מצבם וחומרתם והערכה של שווי התיקונים. כאשר בידינו המסמך המדובר אנחנו יכולים להתמקח על המחיר של הדירה או במידה וכבר קנינו לתבוע תיקונים מהקבלן עבור הליקויים.

ליקויי בניה הם דבר שהוא לא נדיר במיוחד. כאשר מעסיקים אנשים במשך שעות רבות, משלמים להם סכומים זעומים ומעבידים אותם בפרך, סביר להניח שהתוצאה תהיה בהתאם- בניינים שעשויים בצורה לא מושלמת עם הרבה ליקויי בנייה. למרות שאולי היינו רוצים להאמין למוכרים שאומרים לנו שהבית שמוצע לנו למכירה הוא בית חלומותינו בו כל משאלותינו יתגשמו, בין אם זה בית יד ראשונה או בית יד שנייה, עדיין כדאי לנו להזמין שירותיו של מהנדס בניין שיבוא ויעשה הערכה כוללת של הבית ויראה לנו את הדברים שאנחנו, בתור אנשים לא מיומנים ולא מקצועיים בתחום, לא נראה בעצמנו-
הוא יראה לנו ליקויים קיימים, ליקויים שעשויים לקרות ומה ניתן לעשות, אם בכלל, כדי לתקנם, וכמובן- כמה זה יעלה לנו.
כאשר יש לנו את כל המידע הזה יש לנו יכולת הרבה יותר טובה וכוללת להעריך את שווי הנכס עבורנו- האם אנחנו רוצים בכלל להיכנס אל תוך הנכס והאם המחיר שמבקשים שנשלם משתלם לדעתנו?

כמו כן תפקידו של מהנדס בניין להעריך ליקויים של בניין שלם. כך, הוא יכול לגלות בעיות בצנרת, ליקויים אחרים בביצוע הבניה כמו הנחת טיח, סדקים, בעיות חשמליות וכן הלאה. כל אלה הכרחיים עבורנו כאשר אנחנו שוקלים האם לעבור למקום מסוים וכמה הוא באמת שווה.