מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
 

בדק בית

  

רכשתם במזל טוב דירה חדשה. יד ראשונה מקבלן. שמחה גדולה והתרגשות אבל אסור לשכוח שאחד הדברים הראשונים והחשובים ביותר לפני שחותמים על נייר כלשהו ומקבלים את המפתחות מהקבלן הוא בדק בית. בדק בית יכולה לחסוך לכם בסופו של דבר כסף רב ועוגמת נפש רבה. בדק בית יכולה צריכה להיעשות קודם כל מול המפרט הטכני של הדירה, אותו מסמך ארוך שניתן לכם על ידי הקבלן ואשר בו רשומים בצורה מפורטת כל פרטי הבנייה של הדירה, החל מפרטי המבנה עצמו ועד הפרטים הקטנים כולל סוג וגודל האמבטיה והקרמיקה בחדרי האמבטיה.

כשנכנסים לדירה חדשה נראה לנו שכל הדברים עומדים בדיוק במקומם. אבל כשמתחילים להתבונן בצורה יותר קפדנית מתחילות לעלות ולצוץ תקלות ובעיות שונות ומגוונות. על פי חוק מכר דירות אפשר להודיע לקבלן על כל תקלה בדירה במהלך השנה הראשונה שרכשתם אותה.

לפעמים אנשים חושבים: בדירה חדשה איזה תקלות יכולות כבר להיות...ובשביל מה צריך לערוך בדק בית? ובכן יכולות להיות תקלות רבות ומגוונות. תקלות יכולות להיות במבנה עצמו ויכולות להיות במגוון פריטים שונים בדירה. בדק בית צריכה להיות קפדנית ומדוקדקת מפני שכל מה שלא נעשה כראוי עם בניית הדירה ולא תוקן על ידי הקבלן תצטרכו אתם לתקן אחר כך על חשבונכם. כל ליקוי בדירה גורם לעגמת נפש ולפגיעה באיכות החיים שלנו ולפעמים אפילו גורם לנזקים נוספים. לדוגמא אם יש נזילה בצינור וכתוצאה מכך יש רטיבות בארון.

בדק בית מתחילים מול המפרט הטכני של הדירה. למשל גודל של חלונות. לא רק שגודל החלון צריך להיות כפי שהוא מופיע במפרט הטכני אלא המפרט הטכני צריך לעמוד בדרישות החוק. חשיבות מיוחדת יש לממ"ד בדירה שצריך לעמוד בדרישות קפדניות וכאשר מבצעים בדק בית יש לשים לב שהמפרט של הממ"ד אכן עומד בדרישות החוק.

כאשר מבצעים בדק בית עוברים חדר חדר ופינה פינה ובוחנים אותם בקפדנות. האם כל התריסים החשמליים עולים ויורדים בצורה נאותה? האם כל הדלתות נפתחות ונסגרות בצורה טובה? האם כל החלונות נפתחים ונסגרים בצורה חלקה? האם הטיח עשוי כראוי? שימו לב גם לטיח ולצבע בתקרה. לפעמים רק אחרי שנכנסים לגור בדירה ומתקינים נורות רואים כל מני פגעים ונזקים שלא ראיתם קודם לכן בגלל שלא הייתה תאורה מתאימה. האם הצבע תקין? האם כל שקעי החשמל במקום שיועד להם לפי התכנית ולפי המפרט הטכני? שימו לב, אם ביקשתם במהלך הבנייה מהקבלן לעשות שינויים בחשמל ובנקודות החשמל בדירה יש להתייחס לכך גם כאשר עושים בדק בית.

אחד הדברים שחשוב לשים אליהם לב כשעושים בדק בית הוא הצנרת. לפעמים יש בעיות בצנרת שיכולות להיות בעיות פשוטות לפתרון כמו למשל חיבור לא טוב של צינור המים מהכיור לנקודה בקיר ואז יכולה להיות נזילה. במסגרת בדק בית אפשר לגלות בעיה כזו ובעיות דומות בקלות ובמהירות ולחסוך עגמת נפש והוצאות.

 

 

לקבלת הצעת מחיר מלאו את פרטייכם:
   
   
בדיקת קרינה - אינפורמציה וכתבות נוספות
 
מאמר בנושא בדיקת קרינה
בדיקת קרינה בדיקת קרינה נועדה כדי להעריך ולאמוד את כמות הקרינה שנפלטת באזור מסוים, זאת כדי לתת לנו מושג לגבי רמת הסיכון שאנחנו נמצאים בה. כאשר מדברים על קרינה אנחנו בעצם מדברים על קרינה אלקטרומגנטית. זו מחולקת לתחום רחב שנע החל מקרני גמא וקרני רנטגן (אורך גל קצר) עד לקרינה שנפלטת מעמודי חשמל (אורך גל ארוך). לשם הבהירות- קרינה אלקטרומגנטית כשלעצמה היא לא דבר מסוכן, אלא אורך הגל שבו היא מופיעה. בשביל הדוגמא- האור אותו אנחנו רואים, שנפלט מהשמש, הוא קרינה אלקטרומגנטית. כך גם גלי רדיו. בעוד ידוע שקרינה אלקטרומגנטית באורכי גל קצרים מסוכנת ואינה מומלצת לחשיפה יומיומית אצל בני אדם, אורכי גל אחרים (מאורכי גל של השמש ומטה) אינם ברורים לחלוטין עדיין. עם זאת, ידוע שברמות גבוהות של חשיפה הם גם עשויים לגרום לתחלואה. קרינה אלקטרומגנטית היא בעצם אנ...להמשך הכתבה לחץ כאן