מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
איתור נזילות

איתור נזילות אם יש אלמנט שהיה בגדר 'כאב ראש' אחד גדול לכל בעל בית הרי הוא איתורנזילות במבנה. כאשר מוקד הנזילה אינו במקום גלוי, כמו

איריס לקנר
פורסם: 3/2/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית איתור נזילות

 


 איתור נזילות

אם יש אלמנט שהיה בגדר "כאב ראש" אחד גדול לכל בעל בית הרי הוא איתורנזילות במבנהכאשר מוקד הנזילה אינו במקום גלוי, כמו למשל, בצנרתהמים העוברת תחת הרצפה או לאורך הקיר, יש צורך באיתור נזילות  מדויק על מנתלמנוע נזק למבנהככלל, איתור נזילות בדירה או בבנין מגורים הוא לא פשוט כלל מכיוון שרוב הבתים המשותפים הם דיי ישנים והתשתיות שלהם מאוד בלויות.

בעבר אותרו נזילות מים ע"י ניסוי ותהייה בהתאםלממצאי הרטיבות שנראו לעין על גביי הקיר שניזוק או הרצפה הרטובה ובאופן זה, הנזק שנגרםלבעלי הבית היה רב. כיום, בעזרת ציוד צילום תרמי מתקדם, ניתן לאתר את מקור הכשלבצורה מדויקת וברמת וודאות גבוהה ביותר.

 

עניין ההסמכה של בעל מקצוע אמין במקרים אלו הוא חשוב ביותר !

יש להבין כי איתורנזילות על ידי בעל מקצוע איכותי ובקיא בטכנולוגיההמתקדמת,יהפוך שיפוץ ארוך ויקר לתיקון קטן, מהיר וזול בשלוודאות מקור דליפת המיםאם בעבר נאלצנו להרים שורת מרצפות או לשבור פתח גדולבקיר לצורך גילוי נזילות מים בבית, היום פעולת איתור הנזילות מתבצעת תוך מספר דקות ע"יצילום תרמי וללא צורך בגרימת כל נזק למבנה.

 

סריקות תרמיות לאיתור נזילות בצנרת מים וביוב ולאיתור רטיבות במערכות איטום ניתן לבצע בעזרת אמצעים שונים. קיים מכשור אלקטרוני משוכלל ואיכותי המאפשר בדיקה תרמוגרפית עם מצלמת אינפרא אדום, למשל. זוהי מצלמה עם סיב אופטי המשדר למוניטור לבדיקת מערכות ביוב ומרזבים. טכנולוגיה זו מתרגמת אותות חום לאותות וידאו. המדובר בכלי הנראה כמו מצלמת וידאו אלה שבמקום צילום תמונה הוא "מצלם" אותות חום, ובכך בעצם לפי שינויים בטמפרטורה הוא מזהה נזילות.

קיים גם מכשיר איתור נזילות בעומקים על ידי קורולטור. קיימת טכנולוגיה נוספת לאיתור נזילות ותשתיות והיא מכשיר שמע אולטרא סאונד. זוהי טכנולוגיה העובדת על העיקרון של שליחת אותות סאונד וחזרתם למכשיר ובכך מצליח המכשיר למפות את תשתיות של אותו מבנה שאותו בודקים. טכנולוגיה זו עוזרת גם באיתור נזילות מכיוון שלאחר גילוי הנזילה משתמש בעל המקצוע במכשיר זה בכדי לדעת היכן הוא יכול לקדוח והיכן לא. טכנולוגיות שכאלו חוסכות כסף רב לא רק לבעל המקצוע אלה גם ללקוח .

 

מה עוד חשוב לדעת בבואנו לאתר נזילות ? שאיש המקצוע הוא אמין ! 

את נושא האמינות ניתן לבדוק על פי אחריות בעל המקצוע על עבודת איתור הנזילות ותיקונם. לאיש מקצוע אמין ומקצועי לא תהיה בעיה לתת אחריות על עבודתו. מאידך, איש מקצוע המתיימר להיות מקצועי אך בפועל הוא חובבן, יחשוב פעמיים לפני שייתן אחריות על עבודה אשר הוא עושה. ניתן לאתר ולאטום חדירת מים בסדקים במבנה על ידי הזרקת חומרי אטימה בלחץ.