מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
מאמר בנושא ביקורת מבנים

ביקורת מבנים ביקורת מבנים היא ביקורת שאנחנו מבצעים על מבנים כדי לוודא שהם תקינים מכל בחינה. כאשר אנחנו עודים בפני רכישה של נכס- מבנה,


הראל
פורסם: 3/2/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית ביקורת מבנים

 

ביקורת מבנים 

ביקורת מבנים היא ביקורת שאנחנו מבצעים על מבנים כדי לוודא שהם תקינים מכל בחינה.
כאשר אנחנו עודים בפני רכישה של נכס- מבנה, בית, דירה, או כל חלל אחר שאנחנו רוצים להשתמש בו למטרות כאלה או אחרות, ביקורת מבנים היא אחד הדברים שאנחנו עשויים להזדקק להם לפני שאנחנו מגיעים להחלטה הסופית- האם אנחנו רוצים לקנות ולהשקיע בנכס או לא.

בין אם מדובר על בית שאנחנו קונים למגורים או בניין שאנחנו קונים בתור השקעה, ביקורת מבנים עוזרת לנו להבין מה באמת המצב בו נמצא המבנה ועוזרת לנו להבין האם ההשקעה במבנה הזה כדאית לנו. כאשר אנחנו עומדים מול קניה כל כך רצינית, ביקורת מבנים עשויה להיות הכרחית כדי לא ליפול בפח של רמאים- ביקורת מבנים מוודאת את טיבו של הנכס שאנחנו רוצים לקנות- היא מוודאת שאין ליקויים חמורים, אין בעיות צנרת, חשמל ובאופן כללי שהבניה נעשתה ברמה מקצועית גבוהה.

ביקורת מבנים היא בדיקה שנעשית על ידי מהנדס בניין- אדם מקצועי ומיומן שבקיא בכל רזי ליקויי הבניה ויכול לדווח לנו לגבי הליקויים הקיימים בבניין. בעוד היינו אולי רוצים להאמין למוכר שמספר לנו שהכל בסדר, ורוצים להאמין לפנטזיות שמתחילות לנו כשאנחנו סוף-סוף מוצאים בית שמוצא חן בעינינו ואפילו במחיר סביר, ביקורת מבנים עשויה לנפץ לנו קצת את האשליה ולהעמיד אותנו במבחן המציאות- ביקורת מבנים מספרת לנו על כל הליקויים. היא עשויה לגלות לנו שהבית שחשבנו שהוא מושלם למעשה אינו שווה את ההשקעה ואת המחיר ואינו כדאי בשבילנו.
בעוד ישנם אנשים אשר רוצים להישאר בבועה, בסופו של דבר זה עשוי להתנפץ להם בפנים כשהם מגלים את האמת מאוחר מדי וצריכים לשלם על תיקונים שהיו יכולים להימנע.

ביקורת מבנים נועדה לכמה דברים-
ראשית, היא נועדה ליידע אותנו לגבי ליקויים שאנחנו צריכים להיות מודעים אליהם, בין אם אנחנו קונים דירה חדשה, מיד ראשונה או יד שנייה.
שנית, היא נועדה להכיר מראש ולהציע דרכים למניעה וטיפול בליקויים שאינם חמורים ועוד ניתן לטפל בהם לפני שיחמירו בעלות נמוכה.
ושלישית היא מאפשרת לנו להיות בראש שקט, סמוכים ובטוחים שאנחנו עושים קניה חכמה שלא תעשה לנו בכאב ראש ובכיס ריק אחר כך.

ביקורת מבנים נועדה לתת לנו הסתכלות יותר כוללת ויותר רחבה לגבי מצבו של נכס שאנחנו רוצים לקנות. מכיוון שנדל"ן הוא נכס שמשקיעים בו הרבה- כסף, מאמץ ואהבה, וזה אחד הנכסים שאנחנו משקיעים בהם הכי הרבה מכל הנ"ל, זה גם נכס שכדאי שנוודא שבאמת מתאים לציפיות שלנו ובאמת מהווה את המקום שרצוי לנו.

 

 

 

 

ביקורת מבנים היא הדבר החשוב ביותר שיש לבצע לפני שקונים דירה. המטרה של ביקורת מבנים היא לבדוק האם ישנם ליקויי בנייה בבית שאתם עומדים לרכוש. כאשר אתם רוכשים דירה, ישנם הרבה מאד דברים שאתם בודקים כמו האם יש בה מספיק אור, האם המיקום שלה מתאים לכם, האם היא מגיעה עם אמצעי נוחות כמו מעלית וחנייה צמודה, כמה חדרים יש בדירה ועוד הרבה דברים שונים שאתם בוחנים, אך לפעמים אתם שוכחים לבצע ביקורת מבנים לדירה הזו, והביקורת הזו היא אחד הדברים החשובים ביותר לבדוק גם אם אתם מרוצים מאד משאר המאפיינים של הדירה.
 
ביקורת מבנים בודקת האם יש בדירה ליקויי בנייה שונים. יש ליקויי בנייה שהם בדרגות נמוכות ואפשר להתמודד עימם כמו ליקויי בנייה אסטתיים ברמה של קיר עקום או צבע לא משוייף או בליטות שונות בקיר. כמו כן, בעת ביקורת מבנים בודקים גם ליקויי בנייה בדרגה גבוהה יותר והם ליקויי בנייה שהם יותר נראים לעין ועשויים להשפיע על התפקוד היום יומי בדירה כמו נזילות או רטיבות באזורים מסויימים בדירה, וכן ביקורת מבנים חשובה במיוחד כאשר ישנם ליקויי בנייה חמורים יותר הקשורים לענייני בטחון אישי בדירה כמו דירה שאינה עומדת בתקן הבטיחותי ואין בה ממ"ד או אמצעי בטיחות כנגד אש או חמור מכך, באם במהלך ביקורת מבנים נמצאים ליקויי בנייה הקשורים לשלד הבניין עצמו. ליקויים כאלה משפיעים על איכות הבנייה לא רק של הדירה שאתם רוצים לרכוש, אלא של כל הבניין כולו ותיקון מסוג זה הוא תיקון יקר מאד.
 
אז לפני שאתם ממהרים לחבב את הנכס שאתם רואים, בצעו בו ביקורת מבנים. ביקורת מבנים זו תאפשר לכם לבחון את איכות הנכס מזווית אחרת ובאמצעות ביקורת מבנים יעילה תדעו לרכוש את הנכס האיכותי ביותר.