מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
ביקורת מבנים

ביקורת מבנים ביקורת מבנים עשויה להוות את ההבדל בין נכס כדאי לבין נכס שאינו כדאי לנו מבחינת השקעה. ביקורת מבנים בודקת ונותנת לנו מידע לגב


הראל
פורסם: 3/9/2011

מאמר זה שייך לקטגוריית ביקורת מבנים

 

ביקורת מבנים

ביקורת מבנים עשויה להוות את ההבדל בין נכס כדאי לבין נכס שאינו כדאי לנו מבחינת השקעה. ביקורת מבנים בודקת ונותנת לנו מידע לגבי כל הליקויים שקיימים במבנה מסוים ונותנת לנו הסתכלות יותר כוללת ויותר רחבה לגבי המבנה.

ביקורת מבנים היא כל ביקורת שנועדה כדי לבדוק ליקויי בניה שקיימים במבנה מסוים. כאשר אנחנו עומדים מול קניה של נכס אנחנו רוצים לוודא שאנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו מקבלים. מכיוון שאנחנו איננו מיומנים מספיק כדי לדעת מה הליקויים שעשויים להיות במבנה מסוים ואיך בודקים איתם, אנחנו מזמינים שירות של בעל מקצוע- מהנדס בניין, לשם העניין, כדי שיבצע עבורנו את הבדיקה.
באמצעות בדיקת ביקורת מבנים מהנדס בניין יכול לדווח לנו מה הליקויים הקיימים בבניין, אם בכלל, החל מבעיות צנרת שאנחנו צריכים לטפל בהן- מיני רטיבויות, נזילות, צנרת פגומה או חלודה או סתימות שעשויות להיווצר, בעיות חשמל שכוללות חיווט לא מקצועי שמהווה סכנה בריאותית ועד לאיכות החומרים מהם בנוי המבנה וטיב בנייתו- כל אלה נתונים שבסופו של דבר משפיעים על השקלול הכולל שלנו ונותן לנו ראיה יותר כוללת לגבי שווי הנכס.

ליקויי בניה עשויים להיגרם מהרבה סיבות. בין אם מדובר על הזנחה של בעלי הבית הקודמים במקרה של בית יד שנייה, בין אם מדובר על בניה לקויה, עבודה לא מקצועית ורשלנות כשמדובר על בית יד ראשונה או שמדובר על הערכה כוללת לגבי נכס שהוזנח במשך הרבה זמן ואנחנו חושבים להשקיע בו ורוצים לדעת כמה זה בכלל יעלה לנו- ביקורת מבנים נותנת לנו את המידע הזה שאנחנו מכניסים, ביחד עם החלום שלנו, יהיה זה חלום להקים בית ומשפחה או חלום להקים עסק, בית מלון, מגדל יוקרתי או כל דבר אחר.

ביקורת מבנים נעשית על ידי בנאדם שמספיק מיומן ובקיא בכל התורה הזאת- מהנדס בניין. מהנדס בניין הוא מהנדס שלמד עובר התואר שלו ובמהלכה עבר הכשרה מקיפה בנושאים כמו חומרים, בניה, משפטים וכן הלאה. מהנדס בניין יכול לדווח לנו לגבי ליקויי הבניה שקיימים בתוך המבנה, להצביע על התקנים שמחייבים תיקון של אותם ליקויים ונותן גם הערכה לגבי שווי השיפוצים לפי מחרון רשמי.
כאשר אנחנו שוכרים את שירותיו של מהנדס בניין אנחנו מקבלים דו"ח שקביל בבית משפט במידה ואנחנו רוצים לתבוע את החברה הקבלנית לתקן ליקויי בניה או עבור כל מטרה אחרת שלא תהיה לנו.

ביקורת מבנים נועדה לעזור לנו לוודא שהנכס שאנחנו קונים באמת מתאים לנו, בין אם מדובר בבית שאנחנו משקיעים בו, משרדים, בניין שמייעדים אותו לשכירות או כל דבר אחר- ביקורת מבנים עוזרת לנו להבין האם ההשקעה הזאת באמת כדאית לנו.

 

 

 

ביקורת מבנים היא בדיקה חשובה מאד שיש לבצע לפני שאתם רוכשים דירה חדשה. בתהליך חיפוש דירה לרכישה, אנחנו מציבים שורה ארוכה של תנאים, ציפיות ודרישות מאותה הדירה. למשל, חשוב לנו שהדירה תהיה במיקום טוב שמתאים לנו, חשוב לנו שהדירה תהיה מספיק מרווחת, חשוב שיהיה בה מספיק אור טבעי, לחלקנו חשוב מאד שתהיה מעלית בבניין וחנייה צמודה ועוד הרבה פרמטרים שאנו בודקים.
 
מרוב הדרישות שלנו, אנו שוכחים לבדוק את אחד הדברים החשובים באותה הדירה וזו האיכות של הדירה עצמה. בשביל לבדוק את האיכות עצמה, צריך לבצע ביקורתמבנים. ביקורת מבנים זו מטרתה לבחון את הדירה המבוקשת, מבחינה הנדסית ומבנית כדי לראות האם יש בה ליקויי בנייה ובעיות הנדסיות בדירה. לא כל ביקורת מבנים אכן מוצאת ליקויים בדירה מסויימת, אבל חשוב לעשות ביקורת מבנים, שכן לעולם אין לדעת מה תניב הביקורת.
 
יש ביקורת מבנים שחושפת ליקויי בנייה שטחיים יחסית, שאינם מהווים בעיה משמעותית כמו למשל ליקויי בנייה אסתטיים של קירות לא ישרים, ריצוף עקום, סדקים או חריצים בקירות עצמם, או ליקויים של נזילות או רטיבות, ויש ביקורת מבנים שחושפת ליקויים חמורים יותר העלולים לפגום בבטיחות הדיירים כמו ליקויי בנייה במעקים בבית, אי עמידה בדרישת החוק בנוגע למיגון מפני אש או ליקויים בבנייה של השלד עצמו של הבניין שהם ליקויים בעייתיים יותר כי הם משפיעים על היציבות של הבניין כולו.
 
אם כן, ניתן לראות כי ביקורת מבנים היא באמת בדיקה חשובה, שכן אי אפשר לדעת אילו תוצאות היא עשוייה להניב וייתכן שלאחר ביקורת מבנים, הדירה שכה חשקתם בה תיווכח כרגע כדירה בה ליקויים רבים שכדי לתקן אותם, יש להוסיף עוד הרבה כסף. ביקורת מבנים מגלה לכם את האיכות של הנכס ודואגת לבטיחות האישית שלכם.