מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
מאמר בנושא ליקויי בנייה

ליקויי בנייה ליקויי בנייה הם ליקויים שנמצאים בתוך מבנה מסוים. ליקויי בנייה יכולים לנוע החל מבעיות חשמל, בעיות צנרת ורטיבות עד לבעיות בה

הראל
פורסם: 3/2/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית ליקויי בנייה

 

ליקויי בנייה

ליקויי בנייה הם ליקויים שנמצאים בתוך מבנה מסוים. ליקויי בנייה יכולים לנוע החל מבעיות חשמל, בעיות צנרת ורטיבות עד לבעיות בהנחת יסודות הבניין, בהנחת הטיח וכן הלאה.

למה ליקויי בנייה מעניינים אותנו ומה אנחנו יכולים לעשות בנוגע לזה?
ליקויי בנייה מתחילים לעניין אותנו כאשר אנחנו עומדים לרכוש דירה, או אחרי שגילינו כל מיני בעיות שצצו אחרי שקנינו דירה.
זה כבר לא נדיר לשמוע על אנשים שתבעו את החברה הקבלנית שביצעה את עבודות בניית הבית עבור ליקויי בנייה שונים- ליקויים שהיא מחויבת לשפץ עקב האחראיות שיש לה כלפי המבנה.

ליקויי בנייה נגרמים כתוצאה של רשלנות או חוסר מקצועיות של העובדים המבצעים. כאשר מועסקים אנשים שאינם מקצועיים ואינם יומנים דיים כדי לבצע את העבודה, כאשר העובדים אינם רציניים או כאשר הם מועסקים בתנאים לא-תנאים ועובדים שעות רבות תחת לחץ ומבצעים עבודה שאינה מספקת. מה שמתקבל, בסופו של דבר, זה מבנה עם ליקויי בנייה. בעוד זו אחראיות של הקבלן לבצע את ההערכה הסופית לגבי טיב הבניין לפני שהוא מוסר אותו לקונה, הן מבחינת אחראיות אישית שיש לו והן כדי למנוע צורך בשיפוץ עתידי של אותו נכס, אי אפשר תמיד לסמוך על זה-
בעוד היינו רוצים להאמין שכאשר אנחנו קונים דירה חדשה אנחנו מקבלים אותה פיקס, והיינו רוצים להאמין למוכרים שמספרים לנו על העתיד הנפלא שעומד להיות לנו בבית הזה, זה לא תמיד קורה בפועל,
וכדי להימנע מחוסר נעימות, עדיף לעשות בדיקת ליקויי בנייה מבעוד מועד ולוודא שהכל אכן תקין.

בדיקת ליקויי בנייה נותנת לנו כמה דברים-
ראשית, היא נותנת לנו דו"ח שמפרט את כל ליקויי הבנייה שקיימים בתוך מבנה מסוים, במידה וקיימים. הדו"ח מפרט את כל הליקויים, את התקנים על פיהם מחויבים לשפץ את הליקויים האלה ועלות משוערת של השיפוצים על פי מחירון רשמי.
הדו"ח הזה מאפשר לנו להעריך מחדש את שווי הנכס שאנחנו עומדים לקנות ולתת לנו הסתכלות יותר כוללת ויותר רחבה שמאפשרת לנו לדעת האם הנכס הזה באמת מתאים לנו, והאם הוא מתאים במחיר הזה.
ושנית, היא נותנת לנו עילה לתביעה במקרה שאכן התגלו ליקויי בנייה. בין אם אנחנו תובעים את החברה הקבלנית לשפץ את המבנה או שאנחנו תובעים מחיר יותר נמוך ממוכר דירה יד-שנייה לפני הקניה.
הדו"ח שמתקבל באמצעות בדיקת ליקויי בנייה קביל בבית משפט ואנחנו יכולים להיעזר בו כאשר אנחנו באים לקבל את זכויותינו.

בעוד עבור אנשים מסוימים זה עשוי להישמע כמו הוצאה מיותרת ויקרה, אבל בסופו של דבר קמצנות עשויה לעלות לנו בסופו של דבר ביוקר- במיוחד בהשקעה הכי גדולה בחיים שלנו אולי שווה להוסיף עוד כמה מאות שקלים ולקבל את השקט הנפשי שאנחנו באמת מקבלים את הדירה שאנחנו צריכים ורוצים.