מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
מהנדס חשמל

מהנדס חשמל מהנדס חשמל הוא תחום של יצירת מעגלים חשמליים למיני תחומים בתעשייה. בין אם מדובר על מעגלים חשמליים שמשמשים למחשבים, תקשורת, טכנ


הראל
פורסם: 3/2/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית מהנדס חשמל

 

מהנדס חשמל

מהנדס חשמל הוא תחום של יצירת מעגלים חשמליים למיני תחומים בתעשייה. בין אם מדובר על מעגלים חשמליים שמשמשים למחשבים, תקשורת, טכנולוגיה מתקדמת או כל דבר אחר, מהנדס חשמל הוא האחראי על הפיתוח של הנושא.

מהנדס חשמל הוא מקצוע שעשוי להיות מעניין, מסקרן ואפילו מרתק עבור אנשים מסוימים. מהנדס חשמל הוא מקצוע שלומדים במשך 4 שנים לתואר של טכנאי ובמהלכו יש את הלימודים הכללים ולימודי התמחות- לימודי ההתמחות עשויים להשתנות ממוסד אקדמאי אחד לאחר ובסופו של דבר תלויים בין השאר בבחירה של הסטודנט לגבי תחום ההתמחות שלו- תחומי העניין או הרצון הבסיסיים שלו.

מהנדס חשמל הוא מקצוע שמעסיקים אותו יותר ויותר אנשים כתוצאה מההתפתחות הטכנולוגית בימינו. מכיוון שתמיד ישנו צורך בחדשנות, במקוריות, ביצירתיות. יש צורך במעגלים חשמליים יותר חזקים, יותר קטנים ויותר יעילים, מהנדס חשמל הוא מקצוע שנדרש על ידי חברות הטכנולוגיה. בין אם מדובר על חברות תקשורת גדולות או חברות שמייצרות טכנולוגיה אחרת, הביקוש בתעשייה גדול.

כאשר אנחנו באים ללמוד מקצוע ולפתח לעצמנו קריירה, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו קודם כל מה מעניין אותנו- האם אנחנו רוצים לעסוק בתחום שמכניס הרבה כסף? האם אנחנו רוצים לעסוק בתחום שיאתגר אותנו, יספק לנו הנאה במהלך העבודה, או שאנחנו רק רוצים להרוויח את השכר החודשי, לחזור הבייתה אל הילדים ופשוט לספור את השניות שנשארו לנו עד שנצא לפנסיה? הקריירה שלנו, בסופו של דבר, קובעת חלק מאיכות החיים שלנו. ההנאה שלנו מהחיים נמדדת גם באמצעות מה שאנחנו מתפרנסים ממנו- פרנסה בכבוד שאנחנו נהנים ממנה.

מהנדס חשמל בהחלט יכול להיחשב בתור פרנסה מכובדת- השכר שמקבל מהנדס חשמל גבוה כדי לכלכל בנאדם ואפילו יותר. למרות משך הלימודים הארוך, כאשר זה מקצוע שמעניין בנאדם מסוים זה עשוי להשתלם לו הן מבחינה מקצועית והן מבחינת העשרת הידע ותחומי העניין שלו ללמוד תחום של מהנדס חשמל. מהנדס חשמל הוא תחום מבוקש בתעשייה לכן מבחינת ביקוש לעבודה תמיד יהיו אפשרויות אם יודעים איפה לחפש, ובסופו של פרק השאלה המרכזית היא- האם הנושא הזה מעניין את הבנאדם?

אם התשובה היא כן הוא עשוי להיכנס לתוך עולם שעשוי להיות מרתק עבורו- עולם של טכנולוגיה, חשמל, מעגלים ותעשייה. עולם שהוא יכול לממש ולהביא לסיפוק את עצמו ולתת שירות כמה שיותר מהימן וטוב חזרה לחברה.
בין אם מדובר על פיתוח של מערכות טכנולוגיות גדולות, מערכות טכנולוגיות קטנות או תכנון ובניה של מעגלים חשמליים, בין אם ההתמחות היא באלקטרו-אופטיקה, אלקטרוניקה, הספק ובקרה, עיבוד אותות או תקשורת, מהנדס חשמל זה תחום רחב מימדים.