מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
ביקורת מבנים

ביקורת מבנים, עדיף לסיים עם זה כבר רצוי לעשות ביקורת מבנים, כאשר המבנה חדש, לפני שמכניסים אליו רהיטים ושאר פריטים ביתיים, בכדי שיהיה יות


הדס
פורסם: 3/9/2011

מאמר זה שייך לקטגוריית ביקורת מבנים

 

ביקורת מבנים, עדיף לסיים עם זה כבר
רצוי לעשות ביקורת מבנים, כאשר המבנה חדש, לפני שמכניסים אליו רהיטים ושאר פריטים ביתיים, בכדי שיהיה יותר פשוט לתן ליקויים שעלולים להימצא בזמן אותה ביקורת מבנים. זה המצב הנוח ביותר והיעיל ביותר לביצוע ביקורת מבנים, עבור מוכר הדירה, הקבלן, לצורך העניין, בגלל שכך הרבה יותר נוח לשפץ את מה שיזדקק לכך. הרי בכל מקרה המבנה יצטרך לעבור ביקורת מבנים, הדבר מעוגן בחוק, אז עדיף לעשות את הדבר היעיל, מבחינתך כמוכר, ולבצע ביקורת מבנים לפני שאתה מעמיס תכולה שתצטרך להוציא, או שעלולה להיפגם בזמן ביקורת מבנים.
 
גם אם המבנה אינו חדש, ואיך קבלן, אלא מוכר דירה מן המניין, נוח ביותר לבצע ביקורת מבנים כאשר הכל נגיש למהנדס שייגש לבחון את המבנה. ייתכן ובראשך אתה חושב שכדאי כן להשאיר או להכניס את התכולה שאמורה להיות בדירה לפני ביקורת המבנים, במחשבה שבצורה כזו ייחשפו פחות ליקויים ועל פניו יש בכך הגיון. אבל ההיגיון הזה הוא בנראות בלבד – היות והדירה מלאה, ייתכן ואתה חושב שרטיבות, או רצפות שהמרצפות שלהן מעט עקומות לא יתגלו, אבל בחשיבה כזו אתה ממעיט בערכו של זה שבא לבצע ביקורת מבנים. תסמוך עליו, מניסיונו בביקורת מבנים, שהוא יודע מה לחפש ומה תרצה אתה להסתיר.
 
לפני כן יצאתי מנקודת הנחה שאתה יודע שיש מה להסתיר מבחינת ליקויים במבנה שלך, בבואך לקראת ביקורת מבנים, וזה לא הוגן. ישנם הרבה אנשים הגונים שמנסים למכור דירות או בתים ואם אתה שייך לקבוצה זו של אנשים, יחד עם זה שאתה רוצה להרוויח כמה שיותר על המכירה, מבלי לשלם על תיקון נזקים שונים, אתה רוצה להיות בסדר. כולנו מונעים על ידי רגשות מוסר, אצל חלקנו הם חזקים מאשר אצל אחרים, אבל כולנו יודעים שבסופו של דבר, מי שלא מוסרי, ישלם על כך מחיר בדרך זו או אחרת. אז עדיף שהמחיר יהיה כספי, דרך תיקון ליקויים קיימים, אשר לגיטימי שאתה תישא בעלויות שלהם, שיתגלו בביקורת מבנים, מאשר שהנשמה שלך תתלכלך בניסיונות לרמאות.
 
מה גם שרמאות לא תופסת בביקורת מבנים. המומחים שיבואו לבחון את המבנה יודעים את עבודתם ומבינים את כובד האחריות שמונחת על כתפיהם ולכן, גם מה שתנסה להסתיר, אם אתה אכן מעוניין להסתיר משהו, סביר שיתגלה. עדיף להיות ישר, להקל, במידת האפשר על ביצוע ביקורת מבנים, בכדי שזו, יחד עם התיקונים שאולי יבואו אחריה, יסתיימו במהרה ואתה תוכל למכור את הדירה ולהמשיך בחייך. ביקורת מבנים היא דבר שהמבנה שלך יצטרך לעבור במוקדם או במאוחר, ועדיף שיעבור מוקדם יותר, ובצורה הטובה ביותר, כי כל הרמאויות הקטנות שמנסים לעשות בארצנו, גם ככה מיותרים בסופו של יום, את המחיר עליהם, תמיד משלמים.
 
 
 
 

ביקורת מבנים נועדה כדי למצוא ליקויים שונים במגוון של מבנים. ביקורת מבנים מאתרת ליקויים שנוצרו כתוצאה מבנייה לקויה או שנוצרו כתוצאה מבנייה שלא עומדת בתקנים. ביקורת מבנים היא ביקורת שמומלץ מאוד לפני קנייה של כל מבנה אם זה מבנה למגורים, מבנה שנועד לשמש בתור משרד, נכס להשקעה או כל מבנה אחר. אחת הסיבות שחשוב כל-כך לבצע ביקורתל מבנים היא שביקורת זו יכולה לחסוך לקונים כסף רב. גילוי בעיות מסוימות במועד ותיקון ליקויים שונים למעשה מבטיח כי ליקויים אלה לא יתפתחו. קנייה של מבנה כלשהו ללא ביצוע ביקורת מבנים למעשה יגרום לכך שלאחר שנים קוני הנכס יצטרכו לטפל בליקויים שונים שהתפתחו והוזנחו במשך זמן רב מבלי שידעו על כך. תיקון מאוחר של תקלות אלו ייעלה בדרך-כלל כסף רב יותר ועל כן לפני כל קנייה מומלץ לבצע ביוקרת מבנים.

ביקורת מבנין מתבצעת על-ידי מהנדסים מומחים בתחום הבנייה אשר יכולים לאתר בקלות יחסית מגוון של תקלות וליקויי בנייה שונים במבנה. ישנן חברות שונות אשר מציעות שירותים של ביקורת מבנים ושירותים של בדק בית. לפני שכירת חברה או מומחים של חברה לביצוע ביקורת מבנים כדאי להשוות מחירים כדי להיות בטוחים שההצעה של החבר היא המשתלמת ביותר.

במהלך ביקורת מבנים המהנדסים המומחים סורקים את כל המבנה ומאתרים את כל הליקויים השונים שקיימים בו. לאחר גילוי הליקויים הם יכולים להמליץ לקונים כיצד יש לתקן כל ליקוי וכל תקלה שהתגלתה במהלך ביקורת מבנים. כמו כן, מהנדסים אלו יכולים להעריך כמה יעלה תיקון של כל ליקוי. למעשה ביקורת מבנים עוזרת לקונים הפוטנציאליים להחליט אם משתלם להם לקנות את המבנה ולתקן את הליקויים שהתגלו בו או לשקול קנייה של נכס אחר. כך שלפני קניית המבנה משתלם מאוד עבור הקונים לבצע ביקורת מבנים.