מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין שוק הנדל'ן הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר כיום להשקעה ולרווח כלכלי. אנשים רבים, גם כאלו ללא ידע וניסיון כלשהו, עוסקים בתח


נועה
פורסם: 3/9/2011

מאמר זה שייך לקטגוריית שמאי מקרקעין

 

שמאי מקרקעין

 

שוק הנדל"ן הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר כיום להשקעה ולרווח כלכלי. אנשים רבים, גם כאלו ללא ידע וניסיון כלשהו, עוסקים בתחום זה ומעורבים בו כלכלית ורגשית מאוד. במקרים אלו, ובמקרים נוספים חשוב להתייעץ עם שמאי מקרקעין.

שמאי מקרקעין הוא מקצוע המסמיך את האדם לעסוק בהערכת שוויו של נכס כלשהו, תוך שכלול של גורמים רבים אותם יש לקחת בחשבון: קרבה לאזור המרכז, אופי האוכלוסייה, מספר מרכזים מסחריים ומקומות עבודה פוטנציאלים, ועוד. בשל הכשרתו, מסוגל שמאי מקרקעין להתייחס אך ורק אל הגורמים הרלוונטיים ולנטרל גורמים המקשים על קבלת החלטה, כגון רגשות ולחצים מסביב.

 שמאי מקרקעין נחוץ כאשר מדובר על רכישה של נכס אשר מטרתו העיקרית היא השקעה. במקרה כזה, חיוני לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין ולהתחשב בדעתו בכדי למנוע הפסד כספי. לעיתים ישנה רכישה של שטח, או מבנה שאותו יש להרוס ובמקרים כאלו יש צורך באישורים. שיתוף פעולה עם שמאי מקרקעין יבטיח התנהלות חוקית.

התייעצות עם שמאי מקרקעין חשובה גם כאשר אנחנו מתכננים שיפוץ במבנה קיים. רבים לא יודעים ששיפוץ עשוי להועיל ולתרום לערך הכלכלי של הנכס או לפגוע בו משמעותית. מכיוון שרבים משפצים את ביתם לפחות פעם אחת יש להביא לידיעתם עד כמה הצעד הזה משמעותי עבורם.

דעתו של שמאי מקרקעין משמעותית גם כאשר עומדים לקנות דירה, גם אם מדובר בדירה מיד שנייה. קנייה של דירה משומשת עשויה להיות ההשקעה נבונה אם שמאי מקרקעין ממליץ על כך ולכן חשוב להתחשב בחוות דעתו.

כאשר אנו עומדים לבצע צעד משמעותי, כמו לרכוש, לקנות או לשפץ מבנה חשוב שנתייעץ עם שמאי מקרקעין אשר מומחה בתחום הנדל"ן ומטרתו העיקרית היא רווח כלכלי ולא הפסד.